Įdomūs faktai

 

Ruletės ratas susideda iš 37 sektorių, sunumeruotų skaičiais nuo 0 iki 36, visų šių skaičiu suma lygi mistiniam skaičiui 666.

 

 

 

Visi karaliai atvaizduoti kortose turi savo prototipus: Bugnų karalius vaizduoja Romos imperatorių Julijų Cezarį, Pikų – Izraelio karalius Dovydas, Kryžių karalius – Aleksandras Makedonietis, Čirvų – Karolingų dinastijos Karolis Didysis.

 

 

 

Lošimo kauliukų priešingų briaunų taškų suma visada būna 7.

 

 

1937 metais buvo bandyta i kortų kaladę įvesti penktą rūšį kortų, šis bandymas labai greitai žlugo nes buvo per daug nepatenkintų tuom, kad reikės pirkti naujas kortas.

 

 

 

Kortų rūšys – Čirvai, Būgnai, Pikai, Kryžiai ant lošimo kortų buvo pradėti vaizuoti Prancūzijoje 1480 metais ir simbolizavo skirtingus luomus: Pikai vaizdavo dvariškius, Būgnai – pirklius, Kryžiai – valstiečius o čirvai vaizdavo dvasininkiją.

Iš 52 kortų kaladės įmanoma sudėti 2 598 960 skirtingų 5 kortų kombinacijų. Kinijoje skaičius „4“ laikomas nelaimingu, todėl dalyje prabangiausių Las Vegaso kazino savo viešbučiuose neturi ketvirto aukšto po trečio iškarto eina penki.

 

 

Kad užtikrinti sąžiningą lošimą kauliukais, Amerikoje ivestas standartas kuris reikalauja kauliukus gaminti su ne didesne kaip 0,005 mm briaunos paklaida.